БЕЛЗЬКА МІСЬКА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 LІV позачергова сесія   VІII  скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

    18   грудня  2024 року                  м.Белз                                                 №   1702

 

Про бюджет Белзької міської

територіальної громади  на 2025 рік

 

1354200000

код бюджету

 

Відповідно до статей 75, 76, 77 Бюджетного кодексу України, Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", пункту 23 частини 1 статті 26, статей 59, 61-64, 66 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також враховуючи висновки постійних депутатських комісій, Белзька міська рада Львівської області,-

ВИРІШИЛА:

 1.Визначити на 2025 рік:

       доходи місцевого бюджету в сумі 127211320,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду місцевого бюджету –123515900,00 гривень та доходи спеціального фонду місцевого бюджету –  3695420,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

         видатки місцевого бюджету в сумі 127211320,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду місцевого бюджету – 117791900,00 гривень та видатки спеціального фонду місцевого бюджету – 9419420,00 гривень, в тому числі видатки бюджету розвитку сумі 5724000,00 гривень.

         профіцит за загальним фондом місцевого бюджету в сумі 5724000,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.

         дефіцит за спеціальним фондом місцевого бюджету в сумі 5724000,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.

         оборотний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету у розмірі

 400 000,00 гривень, що становить 0,34 відсотки видатків загального фонду місцевого бюджету, визначених цим пунктом згідно з додатком 2 до цього рішення.

         резервний фонд місцевого бюджету у розмірі 700 000,00 гривень, що становить 0,59 відсотка видатків загального фонду місцевого бюджету, визначених цим пунктом.

  1. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету на 2025 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
  2. Затвердити на 2025 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 4 до цього рішення.

        4.Затвердити на 2025 рік Обсяги капітальних вкладень бюджету у розрізі інвестиційних проектів на 2025 рік, згідно з додатком 5.

  1. Затвердити розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 13155650,00 гривень.

гривень згідно з додатком 6 до цього рішення.

  1. Установити, що у загальному фонді місцевого бюджету на 2025 рік:
  • до доходів загального фонду місцевого бюджету належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 96, 97, 103-2, 105 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 69-1та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України), а також такі надходження відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України 2025 рік
  • - базова дотація в сумі 6 677 400,00 гривень;

-освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 

27 838 500,00 гривень;

  • джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені статтею 72 Бюджетного кодексу України.
  1. Визначити на 2025 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками місцевого бюджету видатки загального фонду на:

          оплату праці працівників бюджетних установ;

          нарахування на заробітну плату;

          придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

          забезпечення продуктами харчування;

          оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

          соціальне забезпечення;

          поточні трансферти місцевим бюджетам;

          інші виплати населенню;

 

  1. 8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду доходів місцевого бюджету на 2025 рік є надходження, визначені статтями 69.1,71 Бюджетного кодексу України та інші джерела, передбачені законодавством.
  2. 9. Відповідно до вимог статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право фінансовому відділу виконавчого комітету Белзької міської ради отримувати у 2025 році:

        - позики на покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку місцевого бюджету, у фінансових установах на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду;

        - позики на покриття тимчасових касових розривів місцевого бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, у межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

  1. 10. У  процесі виконання місцевого бюджету в межах його загального обсягу перерозподіл видатків, що призводить до зміни обсягу затверджених бюджетних призначень головному розпоряднику коштів місцевого бюджету за загальним і спеціальним фондами (за винятком  власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) здійснювати з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства виконавчому комітету Белзької міської ради за погодженням з постійною комісією з питань фінансів та планування  бюджету.

          У період між пленарними засіданнями сесій Белзької міської ради розподіл та перерозподіл обсягів трансфертів з державного, обласного та інших місцевих бюджетів здійснювати за рішенням виконавчого комітету Белзької міської ради   за погодженням з постійною комісією з питань фінансів та планування бюджету з подальшим затвердженням внесених змін на сесії міської ради.

         Зміни до напрямів та обсягів використання коштів на реалізацію міських програм, переліку об’єктів за кошти бюджету розвитку місцевого бюджету, вносити за рішенням виконавчого комітету Белзької міської ради в межах загального обсягу видатків  передбачених на відповідну програму, за обгрунтованим поданням головних розпорядників коштів місцевого бюджету та за погодженням з постійною комісією з питань фінансів та планування бюджету.

  Керуючись частинами 7 статті 23 Бюджетного кодексу України у процесі виконання бюджету територіальної громади у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету фінансовий відділ виконавчого комітету Белзької міської ради за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів здійснює перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету. 

  1. 11. Організувати безкоштовне харчування в закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освітидітей з сімей учасників АТО, військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили/входять до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали/захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали/беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України згідно чинного законодавства (при наявності посвідчення учасника АТО, ООС чи довідки про перебування одного із батьків у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів у відповідних областях), дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», дітей загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції,   дітей з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних групах, дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», які навчаються у державних і комунальних закладах дошкільної освіти.

     Дотримуватись виконання батьківської плати за харчування вихованців гімназій та початкових шкіл (дошкільна ланка) та дитячих закладів дошкільної освіти сільської місцевості у розмірі 50% та міської місцевості у розмірі 50% від вартості харчування.

  1. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв головним розпорядникам коштів місцевого бюджету в межах затверджених асигнувань на 2025 рік згідно з додатком7 до цього рішення.
  2. 13. Головним розпорядникам коштів місцевого бюджету:

         13.1. Затвердити паспорти бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням.

         13.2. Здійснити управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

          13.3.Забезпечити доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:

           Здійснювати публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2025 року;

          опублікування паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.

           13.4. Забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги    зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання тощо.

           13.5. Затвердити обґрунтовані граничні ліміти споживання енергоносіїв у фізичних розмірах для підпорядкованих закладів, виходячи з обсягів відповідних бюджетних призначень.

           13.6. Дотримуватися режиму пріоритетності, обґрунтованості витрат та економії бюджетних коштів.

           13.7. Забезпечити в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати в межах затверджених кошторисних призначень; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ і послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

          13.8.Забезпечити дотримання помісячного розподілу кошторисних призначень загального фонду місцевого бюджету.

  1. 14.Фінансовому відділу виконавчого комітету Белзької міської ради:

          14.1. У разі внесення Міністерством фінансів України змін і доповнень до бюджетної класифікації в частині присвоєння окремим трансфертам, доходам і видаткам найменувань та кодів класифікації, враховувати такі зміни під час складання та виконання розпису місцевого бюджету на 2025 рік.

          14.2. Здійснювати фінансування видатків на інші напрямки використання за умови відсутності протермінованої заборгованості із виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ.

  1. З 01 січня 2025 року здійснювати фінансування з бюджету територіальної громади видатків на забезпечення діяльності бюджетних установ, закладів, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.
  2. Рішення набирає чинності з 01.01.2025 року.
  3. Додатки 1- 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
  4. Рішення підлягає опублікуванню в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів та планування бюджету.

 

 

 

Міський голова                                                                              Оксана БЕРЕЗА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

БЕЛЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Домініканська, 1, м. Белз, Шептицький р-н, Львівська обл., 80062

тел. (0257) 5-25-64, E-mail: belz_fin2021@ukr.net Код ЄДРПОУ 43971280

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ДО РІШЕННЯ СЕСІЇ від 18 грудня 2024 року №1702 "ПРО  БЮДЖЕТ БЕЛЗЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2025 РІК"

 

      Формування проєкту місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади, як і усієї України, відбувається в умовах війни.  Через збройну агресію формування проєкту здійснюється без складання прогнозу місцевого бюджету.

      Проєкт бюджету є збалансованим за доходами та видатками та грунтується на основі положень Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», розрахунках місцевого фінансового відділу, бюджетних запитах головних розпорядників та показниках, що стосуються місцевих бюджетів, доведених листів Міністерства фінансів України від 17.09.2024 № 05110-08-6/26920 «Про схвалення Урядом України проєкту Державного бюджету України на 2025 рік», департаменту фінансів Львівської ОВА від 20.09.2024 р. №12vn-346/0/24 «Про формування проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік»  та інших законодавчих актів.

 

Соціально-економічний стан Белзької міської ради Львівської області

 

      Аналіз тенденцій соціально-економічного розвитку нашої громади свідчить, що економіка громади розвивається під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів, зумовлених наслідками через дії воєнного стану.

Однак, основною метою залишається підвищення рівня та якості життя жителів територіальної громади, і створення сприятливих умов для її розвитку, координації зусиль щодо розвитку території у 2025 році, що вимагатиме налагодження конструктивної співпраці з усіма органами влади, підприємствами, установами та організаціями громади усіх форм власності.

       Досягнення зазначеної мети планується здійснити шляхом реалізації наступних пріоритетних напрямів:

  • підвищення якості життя та зростання рівня доходів населення, забезпечення соціального захисту малозабезпечених, соціально- незахищених громадян;
  • забезпечення наповнення та виконання місцевого бюджету громади на 2025 рік;
  • забезпечення базових соціальних та адміністративних послуг верствам населення, з урахуванням потреб мешканців різного віку, статі, місця проживання;
  • стимулювання раціонального використання енергоресурсів, а також впровадження заходів з енергозбереження на комунальних підприємствах та установах, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету в умовах воєнного стану;
  • надання кваліфікованої медичної допомоги населенню громади;
  • популяризація здорового способу життя та залучення громадян до використання наявної спортивно-оздоровчої інфраструктури громади;
  • підтримка правопорядку в громаді;
  • розвиток освіти в громаді;
  • створення умов для культурного і духовного розвитку громади;
  • створення умов для задоволення інформаційних потреб громадян, підприємств, установ та організацій на основі використання електронних інформаційних ресурсів і сучасних комп’ютерних технологій.

 

Доходи місцевого бюджету на 2025 рік

        Показники дохідної частини місцевого бюджету на 2025 рік розроблені на базі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, які враховують дії правового режиму воєнного стану, та із застосуванням норм, як чинних бюджетного та податкового законодавства.

Доходи загального фонду місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади сформовано з врахуванням ст. 64 Бюджетного кодексу України та складаються з надходження податку та збору на доходи фізичних осіб, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, податку на майно, єдиного податку, плати за надання адміністративних послуг, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим  майном, що перебуває у комунальній власності, частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об”єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету, адміністративні штрафи та інші санкції, адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності, плата за надання адміністративних послуг, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном, державне мито, інші надходження. При прогнозуванні дохідної частини місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади на 2025 рік було враховано фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2023 року та очікуване виконання доходів 2024 року; збереження частки зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів в розмірі 64 %.

 

   Обсяг дохідної частини місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади на 2025 рік з врахуванням трансфертів,  становить 127 211 320,00 гривень, в тому числі за загальним фондом – 123 515 900,00 гривень  та  спеціальним фондом –3 695 420,00 гривень.

 

Загальні показники доходів місцевого бюджету

Белзької міської територіальної громади за 2023-2025 роки

(без врахування трансфертів)

тис. грн

Найменування показника

2023

(факт)

2024

(очікуваний показник)

2025

(план)

Бюджет Белзької міської територіальної громади                    (без урахування міжбюджетних трансфертів)

 

84 353, 60

 

93 936, 87

92 695,42

    загальний фонд

84 216, 31

91 877, 10

89 000,00

спеціальний фонд (без врахування інших джерел власних надходжень)

137, 28

2 059, 76

3 695,42

 

     Надходження податку на доходи фізичних осіб в бюджет міської ради становить 64 відсотків або 60520,0 тис. грн, рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів 1165,0 тис. грн,  акцизного податку 850,0 тис. грн, податку на майно 18000,0 тис. грн., єдиного податку 8150,0 тис. грн, плати за надання інших адміністративних послуг 150,0 тис.грн, частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету – 1,0 тис. грн, адмінштрафи -13,8 тис грн, державне мито 0,2 тис. грн, інші надходження 150,0 тис. грн. 

 

За загальним фондом місцевого бюджету передбачені такі трансферти:

  • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам - 27838,5 тис. грн. (освітня субвенція з державного бюджету передбачена на січень-серпень 2025 року)
  • базова дотація – 6 677,4 тис.грн.

      Доходи спеціального фонду місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади на 2025 рік сформовано з екологічного податку в сумі 100,0 тис. грн. та власних надходжень бюджетних установ в сумі 3595,42 тис. грн  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

                                     Захист прав дітей

 

        На території громади перебуває 7 дітей з категорій дітей-сиріт та 27 дітей, позбавлених батьківського піклування, 15 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. На території громади функціонує один дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ), у якому проживає 5 дітей, дві прийомні сім’ї (ПС) та одна патронатна сім’я.

Освіта

Освітню мережу закладів освіти Белзької територіальної громади складають:

  • 4 закладів дошкільної освіти;
  • 13 закладів загальної середньої освіти (в тому числі дві філії);                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
  • 2 заклади позашкільної освіти.

 

Охорона здоров’я

       Медичну допомогу населенню Белзької територіальної громади  надають ВП Белзька районна лікарня КНП «Сокальська РЛ», 9 ФАП, 3 амбулаторій, 1 установа соціального захисту та соціального забезпечення.

 

Культура і туризм

Мережа закладів культури  Белзької територіальної громади на 2025 рік:

     -  Комунальний заклад Белзької міської ради Львівської області «Белзький центр культури і дозвілля»  якому підпорядковуються відокремленні структурні підрозділи 21 народний дім.

    -   Комунальний заклад Белзької міської ради Львівської області «Белзька міська публічна бібліотека» яка включає сектори: 7 бібліотек-філій та 10 бібліотечних пунктів.

 

Видаткова частина бюджету на 2025 рік

 

В основу формування розрахункових показників місцевого бюджету покладено вимоги Бюджетного та Податкового кодексів України, Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», роз’яснення Міністерства фінансів України та інших чинних нормативно-правових актів України. В першу чергу при формуванні видаткової частини  бюджету враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну енергію, які споживаються бюджетними установами.

       Враховані також обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально – культурної сфери, надання соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, підтримки в належному стані об’єктів житлово – комунального господарства.

Видатки бюджету громади обраховані відповідно до мережі головних розпорядників бюджетних коштів.

Загальний обсяг видатків місцевого бюджету на 2025 рік, який пропонується до затвердження (з врахуванням міжбюджетних трансфертів) складає 127 211,32 тис. грн, в тому числі обсяг видатків загального фонду – 117 791,9 тис. грн, спеціального фонду – 9 419,42 тис. грн.

Розрахунки видатків проведено з урахуванням необхідності економії енергоносіїв та раціонального витрачання бюджетних коштів та поступового залучення інших джерел доходів.

У бюджеті передбачається забезпечити перш за все видатки на заробітну плату, соціальні виплати, оплату енергоносіїв, харчування, тощо.

Фінансування видатків місцевого бюджету, місцевих програм на період 2025 року здійснюватиметься в рамках першочерговості та економії бюджетних коштів.

        При формуванні показників видатків місцевого бюджету на 2025 рік враховано розмір мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, які залишаються на рівні грудня 2024 року, розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи також на рівні грудня 2024 року.

       Нарахування на заробітну плату обраховано в розмірі 22% від фонду оплати праці.

    Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв заплановано на рівні діючих тарифів 2024 року.

 

     В даному рішенні місцевого бюджету враховані наступні соціальні стандарти.

 

Соціальні стандарти:

Розмір мінімальної заробітної плати

- з 01 січня 2025 року – 8000 грн;

Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки

- з 01 січня 2025 року - 3195 грн.

 

 

 

Структура видатків загального фонду місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади на 2025 рік за економічною ознакою

 

Грн.

 

Код

Економічна класифікація видатків бюджету

Передбачено на 2025 рік

Питома вага в загальному обсязі видатків,%

2111

Заробітна плата

79 008 650,00

67,07

2120

Нарахування на оплату праці

17 284 770,00

14,67

2210

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

1 957 540,00

1,66

2230

Продукти харчування

4 791 920,00

4,06

2240

Оплата послуг (крім комунальних)

1 777 020,00

1,5

2250

Видатки на відрядження

133 600,00

0,11

2272

Оплата водопостачання та водовідведення

29 840,00

0,02

2273

Оплата електроенергії

4 614 300,00

3,92

2275

Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг

217 270,00

0,18

2281

Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм

350 000,00

 

0,29

2282

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм

103 000,00

 

0,08

2610

Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)

5 996 200,00

 

5,09

2620

Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів

10 000,00

 

0,0

2730

Інші виплати населенню

615 450,00

0,52

2800

Інші поточні видатки

202 340,00

0,17

9000

Нерозподілені видатки

700 000,00

0,59

Всього

117 791 900,0

100

 

Державне управління

        На утримання виконавчого апарату міської ради по загальному фонду бюджету передбачені видатки в сумі 21671,4 тис. грн та спеціального фонду 52,0 тис. грн, з них розрахунковий фонд оплати праці обчислений в сумі 15873,97 тис. грн і нарахування на заробітну плату працівників апарату обчислений в сумі 3395,13 тис. грн. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 973,2 тис. грн. На оплату інших витрат – 1429,1 тис. грн. загального фонду.

       У складі запланованих асигнувань враховані видатки на заробітну плату відповідно до затвердженої структури апарату виконавчого комітету, а саме 43,25 штатних одиниць

        На утримання апарату служби у справах дітей міської ради по загальному фонду передбачено видатки в сумі 1 310,0 тис. грн.  до затвердженої структури -4 штатних одиниць. Видатки на заробітну плату –1014,02 тис. грн  і нарахування на заробітну плату – 223,08 тис. грн. На енергоносії – 7,3 тис. грн. На оплату інших витрат – 65,6 тис. грн.

        На утримання апарату відділу освіти міської ради по загальному фонду передбачено видатки в сумі 1790,01 тис. грн і розраховано відповідно до затвердженої структури 3,0-штатних одиниці. Із них видатки на заробітну плату –1167,23 тис. грн. і нарахування на заробітну плату – 256,79 тис. грн. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг -265,46 тис. грн.

       На забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти передбачено видатки по загальному фонду в сумі 3 361,09 тис.грн. Із них видатки на заробітну плату становлять 2 479,94 тис. грн. і нарахування на заробітну плату – 545,59 тис. грн.

       На утримання апарату фінансового відділу міської ради по загальному фонду передбачено видатки в сумі 1504,0 тис. грн.  до затвердженої структури 3-штатних одиниць. Видатки на заробітну плату –1166,06 тис. грн  і нарахування на заробітну плату – 256,54 тис. грн. На енергоносії – 1,1 тис. грн. На оплату інших витрат – 80,3 тис. грн.

 

Освіта

 

       На утримання галузі «Освіта» у проекті місцевого бюджету на 2025 рік передбачені видатки для функціонування закладів і установ освіти, що забезпечують надання гарантованих державою освітніх послуг населенню.

 

Фінансування закладів освіти в 2025 році здійсюватиметься за рахунок:

 

- коштів освітньої субвенції з державного бюджету, яка спрямовується виключно на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, в сумі  27 838,5 тис. грн. (освітня субвенція з державного бюджету запланована на січень-серпень 2025р)

-   коштів місцевого бюджету  територіальної громади.

 

  • За бюджетною програмою «Надання дошкільної освіти» передбачено по загальному фонду місцевого бюджету 10439,69 тис. грн. За рахунок вищевказаних коштів будуть утримуватися 4 заклади ЗДО із загальною кількістю дітей 170. Із загальної суми видатків 8009,76 тис. грн планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам закладів дошкільної освіти. Загальна штатна чисельність працівників закладів дошкільної освіти складає 56,485 штатних одиниць. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 527,43 тис. грн.

    Встановлений розмір вартості харчування однієї дитини у закладах дошкільної освіти Белзької міської ТГ в містах (дошкільна група) 86 гривень/день; в селах 86 гривень/день.

          Видатки на харчування по дитячих дошкільних закладах плануються в розмірі 50 % виходячи із загальної вартості харчування.

       Спеціальний фонд дошкільних навчальних закладів формується за рахунок батьківської плати в розмірі 50% від загальної вартості харчування  в сумі  1107,85 тис. грн. Зазначені кошти будуть спрямовані на продукти харчування.

      За бюджетною програмою «Надання загальної середньої освіти закладами  загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» передбачено видатки на загальну суму 27511,59 тис. грн, з них:

  • на виплату заробітної плати з нарахуванням -18 055,57 тис. грн.,
  • видатки на енергоносії передбачені для загальноосвітніх шкіл на загальну суму 2 350,39 тис. грн.

     В розрахунках по заробітній платі враховані асигнування для виплат передбачених абзацами 8 і 9 пункту 1 статті 57 Закону України «Про освіту», а саме на виплату педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків.

        В загальноосвітніх навчальних закладах вартість харчування учнів у 2025 році фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 80,00 гривень/день. Спеціальний фонд в загальноосвітніх навчальних закладах формується за рахунок батьківської плати в розмірі 50% від загальної вартості харчування  в сумі  2240,32 тис. грн. Зазначені кошти будуть спрямовані на продукти харчування.

   На утримання спеціальної освіти мистецькими школами (Белзька школа мистецтв) заплановано по загальному та спеціальному фонду 4436,45 тис. грн.

     Для позашкільного закладу освіти (будинок дитячої та юнацької творчості)-                   1022,88 тис. грн

    На проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту передбачено видатки в сумі 100,0 тис. грн.

 

Культура і мистецтво

 

       У 2025 році з місцевого бюджету буде фінансуватися комунальний заклад Белзької міської ради Львівської області КЗ «Белзький центр культури і дозвілля» якому належать здійснюються видатки на проведення культурно-мистецьких заходів. В місцевому бюджеті на 2025 рік видатки по загальному фонду місцевого бюджету за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності бібліотек» визначені в сумі 1 874,53 тис. грн, з них на заробітну плату з нарахуваннями передбачено 1822,52 тис. грн. Штатна чисельність працівників бібліотек складає 12 штатних одиниць. Обсяг видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв визначений в сумі 40,01 тис. грн.

       За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клуби, центрів дозвілля та інші клубних закладів» передбачено по загальному фонду місцевого бюджету 3622,73 тис. грн. Із загальної суми видатків 3369,13 тис. грн. планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам народних домів. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 198,88 тис. грн. Штатна чисельність працівників складає 24,5 штатних одиниць.

       Керуючись частиною 1 статті 20 та статтею 18 прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, місцевий бюджет територіальної громади на 2025 рік складено із застосуванням програмно-цільового методу у бюджетному процесі.

 

 

 

На виконання цільових програм

 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

 

         Програма соціального захисту населення Белзької міської територіальної громади на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 675,45 тис.грн.

Охорона здоров’я

        Програма підтримки та розвитку установ охорони здоров’я ВП Белзька районна лікарня  КНП «Сокальська РЛ» на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 1270,7 тис.грн.

                                                           Інші програми

         Програма забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення пільгової категорії населення Белзької міської територіальної громади на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 450,0 тис.грн.

        Програма компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в автомобільному транспорті Белзької міської територіальної громади на 2025 рік.  Передбачено видатки на загальну суму 450,0 тис.грн.

       Програма створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій у Белзькій міській територіальній громаді на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 200,00 тис.грн

       Програма житлово-комунального господарства та  благоустрою Белзької міської територіальної громади на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 3825,5 тис.грн.

        Програма фінансової підтримки Збройних сил України, реалізація заходів та робіт з територіальної оборони на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 2000,0 тис.грн

        Програма охорони навколишнього природного середовища Белзької міської територіальної громади на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 100,0 тис.грн

        Програма розвитку фізичної культури та спорту Белзької міської територіальної громади на 2025 рік.  Передбачено видатки на загальну            суму 100,0 тис.грн

       Програма підтримки та розвитку освіти Белзької  міської територіальної громади на 2025 рік. Передбачено видатки на загальну суму 890,00 тис.грн.

       Програма розроблення проектів  із землеустрою та нормативної грошової оцінки земель Белзької міської територіальної громади (Белзької міської ради Львівської області) на 2025 рік. Передбачено видатки  на загальну  суму 350,0 тис.грн.   

        Програма Будівництва каналізаційних очисних споруд в м. Белз Шептицького району Львівської області на 2024-2025 роки. Передбачено видатки на загальну суму 2500,00 тис.грн.

      Програма забезпечення містобудівною документацією територій населених пунктів Белзької міської територіальної громади на 2025 рік. Передбачено видатки на суму 344,0 тис.грн.

    Програма забезпечення ефективного управління нерухомим майном, що належить до комунальної власності Белзької міської територіальної громади на 2025 рік. Видатки передбачені на суму 40,0 тис.грн

     

           За рахунок загального фонду місцевого бюджету Белзької міської ТГ передбачені  видатки на утримання:

  • КЗ «Центр надання соціальних послуг Белзької міської ради» передбачено видатки на загальну суму 3232,26 тис.грн, з них по загальному фонду передбачено видатки в сумі 3192,26 тис.грн і розраховано відповідно до затвердженої структури 18-штатних одиниць. Із них видатки на заробітну плату 2569,07 тис.грн і нарахування на заробітну плату 565,19 тис.грн. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 5,30 тис.грн.
  • На забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони передбачені видатки в сумі 3359,59 тис.грн Із них видатки на заробітну плату і нарахування на заробітню плату становлять 2920,0 тис.грн.
  • Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування заплановані в сумі 101,1 тис.грн

Резервний фонд

 

        Відповідно до статті 24 Бюджетного кодексу України для фінансування заходів  з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру, а також інших непередбачених заходів, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету, резервний фонд заплановано в сумі 700,0 тис.грн.

 

Начальник  фінансового  відділу                                           Віра КІСІЛЕВИЧ                                                                          

 

 

 

 

 

Номер рішення 1702
Дата прийняття рішення 2024-12-18
Чинність Чинне
Галузь Інші питання
Скликання 8
Номер сесії 54 (позачергова)
Приєднані файли:
1702додаток 1 (3).xlsx
1702додаток 2 (1).xlsx
1702додаток 3 (2).xlsx
1702додаток 4 (1).xlsx
1702додаток 5 (1).doc
1702додаток 6 (2).xls
1702додаток 7 (1).xls
Поширити: