УКРАЇНА БЕЛЗЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області ХІХ чергова сесія VІII скликання РІШЕННЯ
Від 28 квітня 2022 року м.Белз № 597
|
||
Про затвердження положень про відділи виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області |
|
|
Заслухавши міського голову Березу О.А.,враховуючи висновки комісії з питань регламенту, законності, соціального захисту та медицини, керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Белзька міська рада Львівської області,-
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Положення про відділ архітектури та містобудування виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області, що додається.
- Затвердити Положення про відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області, що додається.
- Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту,законності, соціального захисту та медицини.
Міський голова Оксана БЕРЕЗА
Затверджено рішенням
Белзької міської ради Львівської області
№597 від 28 квітня 2022 року
Міський голова
_________________
Оксана БЕРЕЗА
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ архітектури та містобудування
виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області
- Загальні положення
1.1. Відділ архітектури та містобудування виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області(далі - Відділ) утворюється Белзькою міською радою Львівської області для реалізації завдань місцевого самоврядування у сфері містобудування, архітектури, охорони культурної спадщини на території Белзької міської територіальної громади.
1.2. Відділ є спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури, охорони культурної спадщини, що утворюється відповідно до ст. 51 та ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 13 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 12 та ст. 14 Закону України «Про основи містобудування» та ст. 6 ч.2 Закону України «Про охорону культурної спадщини», і в своїй діяльності підзвітний та підконтрольний міській раді та її виконавчому комітету, підпорядковується міському голові, іншим посадовим особам відповідно до розподілу повноважень.
1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, Постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, Постановами Кабінету Міністрів України, постановами, розпорядженнями, методичними, нормативними та іншими керівними матеріалами профільного міністерства, рішеннями Белзької міської ради та її виконавчого комітету, розпорядчими актами міського голови та цим Положенням.
1.4. Відділ утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Загальну чисельність, фонд оплати праці працівників та структуру Відділу затверджує сесія міської ради.
1.5. Відділ не має статусу юридичної особи, має бланк і печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
- Завдання Відділу
2.1. Забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування, архітектури, охорони пам’яток архітектури в населених пунктах, розташованих на території Белзької міської територіальної громади (далі - населені пункти громади).
2.2. Аналіз стану містобудування на території населених пунктів Белзької громади, організація розроблення, погодження, та затвердження містобудівної документації.
2.3. Координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови населених пунктів громади, поліпшення їх архітектурного вигляду.
2.4. Забезпечення в установленому законом порядку державного контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини, державних стандартів, норм і правил, затвердженої містобудівної документації під час планування та забудови територій.
2.5. Організація в межах своїх повноважень охорони, реставрації та використання пам’яток архітектури, містобудування, об’єктів історичної забудови з та збереження традиційного характеру історико - архітектурного середовища населених пунктів громади.
2.6. Забезпечення в установленому законом порядку урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій населених пунктів громади.
2.7. Координування роботи підприємств, установ та організацій житлово-комунального господарства по наданню послуг.
Відділ відповідно до покладених на нього завдань:
2.7. Бере участь у реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури, подає до міської ради пропозиції з цих питань.
2.8. Веде облік забезпеченості містобудівною документацією Белзької громади, вносить пропозиції міській раді щодо необхідності розроблення та коригування відповідної містобудівної документації.
2.9. Розглядає у випадках, встановлених законодавством, пропозиції суб’єктів містобудування щодо визначення територій, вибору, вилучення (викупу) та надання земель для містобудівних потреб згідно з містобудівною документацією, розробляє та подає до міської ради висновки з цих питань.
2.10. Розробляє та подає до міської ради пропозиції щодо розміщення, будівництва житлово-цивільних, комунальних, промислових та інших об’єктів, створення інженерно-транспортної інфраструктури, розглядає і погоджує проекти конкретних об’єктів архітектури та надає замовникам висновки щодо їх затвердження.
2.11. Координує та контролює на території громади виконання науково-дослідних і проектно-вишукувальних робіт у сфері містобудування та архітектури.
2.12. Організовує в порядку, визначеному чинним законодавством створення і оновлення топографічних планів, призначених для розробки і повноцінного функціонуваннямістобудівної та проектно-кошторисної документації, ділянок будівництва, об’єктів архітектури, підземних мереж і споруд, прив’язки будівель і споруд до ділянок будівництва, а також вирішення інших інженерних питань.
2.13. Погоджує проекти розміщенняоб’єктів будівництва та архітектурні рішення об’єктів благоустрою, монументального і монументально-декоративного мистецтва, зовнішньої реклами, тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
2.14. Надає містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок, інші вихідні дані на проектування об’єктів архітектури для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту у порядку, визначеному законодавством України.
2.15. Веде реєстр містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва.
2.16. Регулювання діяльності щодо розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів громади в установленому законодавством порядку.
2.17. Надає забудовникам визначену законодавством документацію на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків і господарських будівель на території громади, погоджує в межах своїх повноважень проекти забудови і благоустрою земельних ділянок, проекти житлових будинків, господарських будівель.
2.18. Розглядає заяви від фізичних та юридичних осіб щодо присвоєння поштових адрес об`єктам нерухомого майна та готує проекти рішень виконавчого комітету про присвоєння поштових адрес.
2.19. Розглядає заяви про наміри замовників щодо місця розташування відкритих майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства на території населених пунктів громади.
2.20. Готує проекти рішень міської ради та виконавчого комітету, що стосуються діяльності Відділу.
2.21. Організовує проведення в установленому порядку архітектурних та містобудівних конкурсів.
2.22. Організовує роботу архітектурно-містобудівної ради, що утворюється при Відділі для професійного обговорення проектних рішень у сфері містобудування.
2.23. Організовує створення та ведення містобудівного кадастру, забезпечує з цією метою проведення виконавчих зйомок для збудованих будинків, споруд та інженерних комунікацій, поповнення топографо-геодезичних і картографічних матеріалів.
2.24. Створює і веде архів містобудівної документації, матеріалів містобудівного кадастру.
2.25. Інформує населення через засоби масової інформації про розроблення містобудівних програм розвитку населених пунктів громади, розміщення найважливіших об’єктів архітектури, організовує їх громадське обговорення в порядку, встановленому законодавством України.
2.26. Забезпечує в установленому порядку своєчасний розгляд заяв, звернень і скарг громадян, інших суб’єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції, та вживає відповідних заходів.
2.27. Бере участь у розробці та реалізації державних і бюджетних програм.
2.28. Розробляє проекти регуляторних актів з питань, що віднесені до його відання.
2.29. Забезпечення виконання законодавства про охорону культурної спадщини, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на відповідній території;
2.30. Подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, внесення змін до нього та про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України;
2.31. Забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а також надання інформації щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток та в історичних ареалах населених місць;
2.32. Забезпечення дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення, їх територій, зон охорони;
2.33.Забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;
2.34. Організація розроблення відповідних програм охорони культурної спадщини;
2.35.Надання висновків щодо відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках місцевого значення, історико-культурних заповідних територіях та в зонах їх охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на стані об'єктів культурної спадщини;
2.36. Організація відповідних охоронних заходів щодо пам'яток місцевого значення та їх територій у разі виникнення загрози їх пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт;
2.37.Видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на цих пам'ятках, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них;
2.38.Надання висновків щодо відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;
2.39. Укладення охоронних договорів на пам'ятки в межах повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону;
2.40Забезпечення в установленому законодавством порядку виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їх територій;
2.41.Підготовка пропозицій та проектів розпоряджень щодо проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини, відповідного використання пам'яток та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;
2.42. Популяризація справи охорони культурної спадщини на відповідній території, організація науково-методичної, експозиційно-виставкової та видавничої діяльності у цій сфері;
2.43. Виконання функції замовника, укладення з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;
2.44.Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного розвитку відповідної території і проектів місцевого бюджету та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;
2.45 Погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідно до вимог Земельного кодексу України;
2.46. Інформування органів охорони культурної спадщини вищого рівня про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам'яток, що знаходяться на їх території;
2.47. Участь в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у сфері охорони культурної спадщини;
2.48 Організація досліджень об'єктів культурної спадщини, які потребують рятівних робіт;
2.49 Застосування фінансових санкцій за порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини».
- Права Відділу
Відділ має право:
3.1. Скликати в установленому порядку наради, проводити семінари з питань, що належать до його компетенції, представляти міську раду з цих питань в органах державної влади, на підприємствах, установах чи організаціях.
3.2. Залучати спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Відділу.
3.3. Одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики - безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
3.4. Подавати виконавчому комітету та відповідним органам виконавчої влади пропозиції щодо зупинення топографо-геодезичних, інженерно-геологічних та будівельних робіт, які виконуються з порушенням законодавства у сфері містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог, технічних умов, затверджених проектних рішень, містобудівної документації.
3.5. Популяризувати справу містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини в громаді через засоби масової інформації, іншими засобами.
3.6. Порушувати перед відповідними державними органами питання про притягнення в установленому порядку до відповідальності осіб, підприємств і організацій, винних в самовільному будівництві та порушенні діючого законодавства в галузі архітектури, будівництва, містобудування та охорони культурної спадщини.
3.7. Вносити міському голові, виконкому, міській раді пропозиції по покращенню роботи комунальних підприємств, вирішенню питань водопостачання, водовідведення та очистки стічних вод, збирання, транспортування та знешкодженню побутових відходів, розробці схеми санітарної очистки міста.
3.8. Вимагати від керівників та інших посадових осіб державних установ, суб’єктів підприємницької діяльності, громадян, у власності або користуванні яких знаходяться об’єкти міської інфраструктури, усунення виявлених правопорушень у галузі зовнішнього благоустрою територій, будівель, споруд, інженерних мереж, транспортних магістралей.
3.9. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.
3.10. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи Белзької міської ради з питань, що належать до компетенції Відділу.
- Керівництво Відділом
4.1. Керівником Відділу є начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою передбаченою законодавством України.
Начальник Відділу відповідно до статті 14 Закону України «Про архітектурну діяльність» за посадою є головним архітектором громади.
Начальник Відділу повинен мати повну вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 3 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років.
У межах закону начальник Відділу може здійснювати творчу діяльність, пов'язану з розробленням містобудівної документації відповідної території, проектуванням об'єктів архітектури, які передбачені для будівництва на території його адміністративної діяльності.
4.2. Начальник Відділу:
4.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Відділу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на Відділ завдань;
4.2.2. Планує роботу Відділу, розподіляє обов’язки між працівниками, спрямовує їх роботу, надає допомогу у виконанні завдань і доручень, аналізує результати роботи Відділу, вживає заходи щодо підвищення її дієвості;
4.2.3. Забезпечує виконання поставлених перед Відділом завдань, планів роботи, доручень міського голови;
4.2.4. Забезпечує взаємодію Відділу з іншими органами міської ради;
4.2.5. Ініціює залучення спеціалістів інших виконавчих органів Белзької міської територіальної громади, комунальних підприємств, установ та організацій, інших підприємств, установ та організацій, а також об'єднань громадян, представників інститутів громадянського суспільства (за відповідним погодженням) з питань, що пов'язані з виконанням Відділом покладених на нього завдань та функцій;
4.2.6. Бере участь у засіданнях сесій Белзької міської ради та її виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах з питань, віднесених до компетенції Відділу;
4.2.7. Забезпечує дотримання спеціалістами Відділу правил внутрішнього трудового розпорядку;
4.2.8. Затверджує функціональні обов`язки посадових осіб Відділу;
4.2.9. Видає у межах своєї компетенції накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання;
4.2.10. При вирішені питань нормативно-правового характеру – готує проекти розпоряджень голови міської ради;
4.2.11. Здійснює інші повноваження, покладені на нього згідно з чинним законодавством України.
4.3. Для розгляду містобудівної та проектно-кошторисної документації, наукових рекомендацій, пропозицій щодо поліпшення містобудівної діяльності та вирішення інших питань при Відділі може створюватися архітектурно-містобудівна рада. Склад архітектурно-містобудівної ради та положення про неї затверджується рішенням виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області.
- Заключні положення
5.1. Відділ ліквідовується та реорганізується рішенням міської ради відповідно до чинного законодавства.
5.2. Забороняється покладання на Відділ обов’язків не передбачених даним положенням.
Затверджено рішенням
Белзької міської ради Львівської області
№597 від 28квітня 2022 року
Міський голова
_________________
Оксана БЕРЕЗА
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ соціального захисту населення
виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області
1.Загальні положення
1.1.Відділ соціального захисту населення (надалі-відділ) є структурним підрозділом виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області, утворюється міською радою, є підзвітним та підконтрольним міській раді, голові міської ради, іншим посадовим особам відповідно до розподілу повноважень, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади, діє у відповідності з цим Положенням. \
1.2.Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та її виконкому, розпорядженнями міського голови, прийнятими в межах його компетенції, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
1.3.Положення про відділ затверджується міською радою. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться сесією міської ради.
1.4.Реорганізація, ліквідація відділу проводиться за рішенням міської ради.
- Основні завдання та функції відділу
2.1.Основними завданнями відділу у межах реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення на відповідній території є:
1)забезпечення соціального захисту населення територіальної громади, виконання програм і заходів у цій сфері;
2)приймання документів для надання соціальної підтримки населенню, зокрема адміністративних послуг соціального характеру, включених до переліку згідно з класифікатором, та консультування з питань застосування законодавства;
3) приймання документів та їх опрацювання з метою прийняття у визначеному законодавством порядку рішень щодо встановлення опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена;
4)приймання документів для взяття на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни (в тому числі учасників АТО/ООС), осіб, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
5)формування та передача документів для опрацювання і прийняття рішень структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації, у тому числі формування та передача засобами автоматизованого обміну інформацією з використанням ПК «Соціальна громада» електронних справ;
6)перевірка правильності заповнення заяви та вразі потреби надання допомоги в її заповненні;
7)перевірка правильності оформлення та наявності усіх документів, що підтверджують право заявника на відповідні види допомоги;
8)звірка відомостей, зазначених в заяві, декларації з документами, що посвідчують особу (паспорт громадянина України, свідоцтвом про народження дитини), зареєстрованих у житловому приміщенні громадян і членів їхніх сімей, які претендують на отримання соціальної допомоги, та іншими необхідними документами, які передбачені нормативно – правовими актами;
9)завіряння копій документів, що долучаються до паперової справи, підписом та печаткою;
10)видача громадянам: повідомлення (відривний талон) про прийняття заяви та передбачених законом документів, або надіслання відповідного паперового, електронного повідомлення у випадках, передбачених законодавством;
11) повідомлення про прийняте рішення щодо надання соціальної допомоги відповідно до поданої заяви;
12)посвідчення про встановлення статусу особи деяким категоріям громадян відповідно до законодавства;
13)дозволу опіки недієздатної особи та піклувальнику особи, цивільна дієздатність якої обмежена, на вчинення правочину;
14)подання про можливість призначення особи опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена;
15)направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації;
16)направлення на реабілітацію;
17)направлення на проходження обласної/центральної медико – соціальної експертної комісії для взяття на облік для забезпечення автомобілем;
18)розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання/перебування;
19) розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок, протидії торгівлі людьми, запобігання домашньому насильству;
20) здійснює інші передбачені законом завдання та функції.
2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань.
1)організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та забезпечує контроль за їх реалізацією;
2)здійснює прийом громадян з питань соціального захисту, оформлення опіки/піклування;
3)надає адміністративні послуги соціального характеру, прийом відповідних документів для призначення державної соціальної допомоги та передає їх органу, який призначає допомоги;
4)забезпечує взаємодію з органами місцевого самоврядування, центром надання адміністративних послуг щодо надання соціальної підтримки населення, іншими уповноваженими посадовими особами;
5)бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку Белзької територіальної громади;
6)аналізує стан і тенденції соціального розвитку в межах Белзької територіальної громади та вживає заходів для усунення недоліків;
7)визначає потребу населення територіальної громади у соціальних послугах відповідно до законодавства, у тому числі із залученням надавачів соціальних послуг недержавного сектору;
8)вносить пропозиції щодо проекту відповідного місцевого бюджету;
9)проводить заходи для обстеження матеріально-побутових умов осіб/сімей та по виявленню вразливих груп населення, які перебувають у складних життєвих обставинах;
10)здійснює контроль за додержанням вимог Закону України «Про соціальні послуги»;
11)бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;
12)розробляє в межах компетенції проекти розпоряджень міського голови, проектів рішень міської ради, виконавчого комітету;
13)проводить інформаційно-роз’яснювальну та просвітницьку роботу;
14)залучається до діяльності органу опіки та піклування територіальної громади;
15)бере участь у розробленні проектів розпоряджень міського голови, проектів рішень;
16)готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні, аналітичні та статистичні матеріали, адміністративну, оперативну звітність з питань, що належать до його компетенції, для подання міському голові;
17)розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян з питань, віднесених до компетенції відділу;
18)опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань, віднесених до компетенції відділу;
19)забезпечує доступ до публічної інформації, з питань, віднесених до компетенції відділу;
20)постійно інформує населення про виконання своїх повноважень визначених законом;
21)забезпечує організацію ефективного співробітництва співпраці з іншими структурними підрозділами міської ради, територіальної громади, органів виконавчої влади;
22)бере участь у роботі комісій, утворених при міській раді з питань соціального захисту населення;
23)сприяє громадянам в отриманні документів, необхідних для формування справ, які стосуються соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних гарантій;
24)проводить електронні звірки у доступних реєстрах;
25)виконує повноваження, делеговані органами виконавчої лади;
26)забезпечує в межах повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
27)забезпечує захист персональних даних;
28)залучає громадські та благодійні організації до виконання соціальних програм і відповідних заходів;
29)з питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:
організовує в межах компетенції роботу щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу, інших пільг, передбачених законодавством;
сприяє громадянам в отриманні документів, необхідних для призначення окремих видів допомоги, субсидій та надання пільг;
взаємодіє з органами місцевого самоврядування базового рівня, центрами надання адміністративних послуг щодо приймання ними документів для надання державної соціальної підтримки, зокрема, із застосуванням програмного комплексу „Інтегрована інформаційна система „Соціальна громада” та формування електронної справи. Забезпечує прийняття рішення про призначення (відмову в призначенні) заявнику державної соціальної підтримки (у разі формування електронної справи – на її підставі) та інформує орган місцевого самоврядування базового рівня, центр надання адміністративних послуг щодо прийнятого рішення;
організовує прийом структурними підрозділами з питань соціального захисту населення документів для призначення усіх видів соціальної допомоги, надісланих поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості), та забезпечує розгляд заяв і прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання послуг;
здійснює контроль за цільовим використанням коштів, виділених для надання державної соціальної допомоги та інших видів соціальної підтримки, передбачених законодавством;
30)проводить підготовку документів щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- проводить підготовку документів щодо присвоєння почесного звання «Мати героїня»;
подає пропозиції до проектів регіональних програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
організовує в межах компетенції роботу з надання пільг пенсіонерам, особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, одиноким непрацездатним особам та іншим категоріям осіб, які мають право на пільги відповідно до законодавства;
організовує збір і подання документів для виплати:
- одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має здатності (не набула здатності або втратила її) чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті;
- одноразової грошової допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року;
веде облік внутрішньо переміщених осіб;
проводить перевірки достовірності та повноти інформації про фактичне місце проживання / перебування внутрішньо переміщеної особи;
аналізує стан виконання комплексних програм та реалізації заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, надання встановлених законодавством пільг соціально незахищеним особам і подає міському голові пропозиції з цих питань;
видає відповідні посвідчення категоріям громадян, які мають право на пільги відповідно до законодавства;
спрямовує та координує діяльність центру соціальних служб, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та інших установ, закладів і служб, що надають соціальні послуги;
забезпечує доступність громадян до соціальних послуг, контролює їхню якість і своєчасність надання відповідно до законодавства;
організовує роботу з питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена;
31)у сфері соціальної інтеграції осіб з інвалідністю:
веде облік осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
проводить роботу з оформлення документів для визначення права осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на безоплатне та пільгове забезпечення автомобілями;
забезпечує направлення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, до установ, які надають реабілітаційні послуги, відповідно до бюджетних програм;
визначає потреби в забезпеченні осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направляє узагальнену інформацію Департаменту;
забезпечує виконання програм і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі;
забезпечує реалізацію на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі;
забезпечує впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які реалізують заходи у сфері протидії торгівлі людьми, підготовку документів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
організовує проведення інформаційних кампаній з питань протидії торгівлі людьми;
забезпечує створення і підтримку пунктів консультування та поширення інформаційно-просвітницьких матеріалів з питань запобігання торгівлі людьми;
вживає заходів для підвищення рівня обізнаності з питань протидії торгівлі дітьми батьків, осіб, які їх замінюють, та осіб, які постійно контактують з дітьми у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту, оздоровлення та відпочинку, судовій та правоохоронній сферах;
32)інформує населення з питань, що належать до його компетенції, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції, у тому числі через засоби масової інформації;
33)виконує інші передбачені законодавством повноваження.
2.3.Реєстрація колективних договорів.
- Права відділу
3.1.Відділ має право:
1)отримувати в установленому законодавством порядку від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та від їхніх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання визначених для нього завдань;
2)вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи міської ради з питань соціального захисту населення;
3)користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку та комунікації, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
4)скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції.
3.2. Відділ в процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, об’єднаннями громадян.
- Структура та організація діяльності відділу
4.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою передбаченою законодавством України.
4.2. Начальник Відділу:
- здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань і виконання свої функцій;
- вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету міської ради, сесіях міської ради питань, що належать до компетенції відділу, бере участь у їх засіданнях;
- вносить пропозиції міському голові щодо застосування заходів дисциплінарних стягнень та заохочень до працівників відділу;
- забезпечує у межах своєї компетенції контроль за станом справ у сфері діяльності відділу, вживає заходів до його поліпшення;
- вносить пропозиції міському голові щодо структури і штату працівників відділу;
- розробляє посадові інструкції працівників відділу та розподіляє обов’язки між ними, визначає функції та ступінь відповідальності працівників відділу;
- планує роботу відділу, вносить пропозиції до планів роботи виконавчого комітету міської ради;
- від імені відділу та в межах завдань покладених на відділ підписує документи, пов’язані з діяльністю відділу;
- представляє відділ у відносинах з виконавчими органами міської ради, місцевими органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та положенням про відділ;
- забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
- несе дисциплінарну відповідальність за невиконання, несвоєчасне або неналежне виконання функцій, покладених на нього в межах і в порядку, встановленому чинним законодавством.
4.3.У разі тимчасової відсутності начальника відділу виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста відділу.
4.4.Працівники відділу призначаються на посаду та звільняються з посади міським головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.
4.5.Посадові інструкції працівників відділу затверджуються міським головою.
4.6.Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці структурних підрозділів міської ради.
4.7.Відділ не є юридичною особою.
4.8.Документи, що готуються відділом з питань, що належать до його компетенції, погоджуються заступником міського голови чи міським головою.
4.9.Відділ в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з апаратом та структурними підрозділами міської ради, територіальними представництвами центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.
4.10.Особи, винні у порушенні законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, притягуються до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з діючим законодавством України.
4.11.Особи, винні у порушенні трудового законодавства, притягуються до дисциплінарної відповідальності.
Номер рішення | 597 |
Дата прийняття рішення | |
Чинність | |
Галузь | |
Скликання | |
Номер сесії |
Приєднані файли: |